Bugün - 25 Mayıs 2020 PazartesiKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Aydın   31°°C
 
Bozdoğan'da Ramazan davulcuları ev ev dolaşarak bahşiş topladıBozdoğan Belediyesi ramazan davulcularının isteklerini geri çevirdiğ..
ÖKMEN, 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINI DEĞERLENDİRDİ

ÖKMEN, 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINI DEĞERLENDİRDİ

Bozdoğan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ceyhan Ökmen gazetemize yaptığı yazılı açıklama ile 2014-2015 Eğitim Öğretim yılını değerlendirirken, 2015-2016 eğitim öğretim yılı hazırlık çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Sağlık Haberi - 24 Temmuz 2015 Cuma

(12:10)

ÖKMEN, 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINI DEĞERLENDİRDİ

Bozdoğan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ceyhan Ökmen gazetemize yaptığı yazılı açıklama ile 2014-2015 Eğitim Öğretim yılını değerlendirirken, 2015-2016 eğitim öğretim yılı hazırlık çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Ökmen 2014-2015 Eğitim Öğretim yılını dolu dolu geçirdiklerini bir çok okulun eksikliklerini giderdiklerini ve başarıyı arttırmak için yaptıkları çalışmaları madde madde yazılı olarak açıkladı;

BOZDOĞAN İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN 2014 -2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI GENEL DEĞERLENDİRMESİ

İlçe Milli Eğitim Müdürlümüzce 2014-2015 Eğitim Öğretim yılına hazırlık kapsamında ve sonunda yapılan çalışmaların genel analizi yapıldığında;

A-ONARIM VE DONATIM OLARAK

1-Başalan İlkokulu: Tüm binanın iç ve dış cephesi boyandı.190 Metre çevre ihata duvarı üzeri korkuluk yapıldı. Tuvalet kapı, pencere, lavaboları yenilendi. Bahçe kapısı yapıldı. Okula bir adet masa üstü bilgisayar verildi.

2-Körteke İlkokulu/Ortaokulu:Ortaokul yeniden eğitim öğretime kazandırıldı.Okulun tüm ihtiyaçları karşılandı. Okulun iç cephe boyası yapıldı.6 Adet masa üstü bilgisayar ve bir adet fotokopi makinası verildi.

3-Amasya  Üzeyir Emre İlkokulu/Ortaokulu: Okulun derslik, kütüphane, Anasınıfı,yemekhane binalarının dış cephe boyaları yapıldı.Binaların eskiyen çatı olukları yenilendi.Okul binasının iç cephe boyası yapıldı.Bahçe kapısı yapıldı ve çevresi tel örgü ile çevrildi.

4-Haydere Yatılı Bölge Ortaokulu:Okulun pansiyon kısmında yemekhane tabanları yenilendi.Lavabolar yapıldı.Okul ve pansiyon binasının dış cephesi boyandı.

5-Seki İlkokulu:Okulun iç cephesi ve Anasınıfına ait binanın iç cephesi boyandı.Okulun 170 metre çevresi tel örgü ile çevrildi. Binanın elektrik aksamındaki sıkıntılar giderildi.

6-Madran İlkokulu:Okula yeni bir derslik kazandırıldı.Dersliğin taban ve tavan döşemesinin malzemesi karşılandı. Bir adet masa üstü bilgisayar verildi.

7-Ziyaretli Karabağlar İlkokulu: Okulun iç ve dış cephesi boyandı.

8-Kılavuzlar İlkokulu: Okulun iç ve dış cephesi boyandı.

9-Fatih İlkokulu/Ortaokulu:Tuvaletlerde küçük onarımlar yapıldı.

10-Merkez Ortaokulu:(Ümit -Güldane ERDAL Ortaokulu):21.10.2013 Tarihinde geçici kabulü yapılan binanın tapu, ruhsat ve elektrik aboneliği işlemleri hızlı bir şekilde sonuçlandırıldı. Okulun tüm sıra, masa, tahta ve bilgisayar ihtiyaçları İl Milli Eğitim Müdürlüğünce karşılandı. 1 Aralık 2014 tarihi itibariyle okulda eğitim öğretime geçildi. Ayrıca okulun çevre düzenlemesi ve Kantin ihalesinin yapımı sağlandı. Kısa sürede çevre düzenlemesi ve kantin yapımı tamamlandı. Hayırsever tarafından 6 Adet bilgisayar bağışlandı. Okula 100 kişilik konferans salonu ve 60 kişilik toplantı salonu yapıldı. Bu salonlara bilgisayar ve projeksiyon cihazı alındı.

11-Altıntaş Ş.Ercan Menderes İlkokulu:Okula kısa sürede Okul Aile birliği ve köylü işbirliği ile bir derslik kazandırıldı. Yaz tatilinde de bir derslik daha yapılması için çalışmalar devam etmektedir. Bu derslikte yapılırsa Altıntaş Şehit Ercan Menderes İlkokulu müstakil ilkokula dönüşmüş olacaktır.

12-Örentaht İlkokulu/Ortaokulu:Okulun iç ve dış cephesi boyandı.

13-Şair Fethi Bey İşitme Engelliler İlkokulu/Ortaokulu: Okulun derslik kısmının zemin kat ve birinci kat kısmı onarımdan geçirildi. Tabanı kalebodurla ,merdivenler mermerle döşendi.Giriş kısma engelli rampası yapıldı.Okul ve pansiyon binasının çevresi mermerle kaplandı.

14-Yazıkent M.Akçay İlkokulu/Ortaokulu: 2012 yılında geçici kabulü  yapılan ek  binanın tapu, ruhsat ve elektrik aboneliği işlemleri sonuçlandırıldı. Sorunsuz 2014 –Ekim ayında eğitim öğretime başlandı. İlkokula Bilgisayar ve 2 adet projeksiyon cihazı verildi.

15-İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü: Kurumumuzun DYS(Elektronik imza)’ye geçmesi nedeniyle sistemin sağlıklı ve düzenli çalışması için 3 adet dizüstü bilgisayar,1 adet notboke,3 adet masa üstü bilgisayar,4 adet tarayıcı alındı. Müdürlüğümüze 500 personel kapasiteli ARŞİV oluşturuldu. Bunun için gerekli dolap alımı yapıldı.

16-İmam Hatip Ortaokulu:8 derslikli Ek bina ve yemekhane yapımı için ödenek ayrılmış, arsa üzerindeki tapu işlemleri devam etmektedir.

17-Kızılca İlkokulu: Okulun iç cephe boyası yapıldı. Okul Aile birliğince çatı sorunları giderildi.

18-Sırma İlkokulu: Okulun tuvalet tamiri ve bakımı(logar) ve Bahçe kapısı yapıldı.

19-Örencik İlkokulu: Okulun çatı ve genel onarımı, bahçe kapısı yapıldı.

20-Haydere İlkokulu: Okula ihtiyaçları için 500,00TL katkı sağlandı.

21-Örtülü İlkokulu/Ortaokulu: Okula 500 kg yüzey temizleyici,200 kg çamaşır suyu,sıvı sabun ve ihtiyaç kadar temizlik malzemesi verildi.

22-İlk defa tüm birleştirilmiş sınıflı okullarımıza kömür ve odun verildi.

23-İlk defa ödeneği olmayan tüm okullarımıza temizlik malzemesi, kırtasiye(kâğıt) ve toner alımı yapıldı.

24-Taşımalı eğitim kapsamında Ortaöğretim(lise)öğrencilerinin 15 Eylül 2014 tarihi itibariyle taşıması yapıldı ve öğrencilerimize yemek verildi.

B-AKADEMİK BAŞARIYI ARTTIRMAK İÇİN:

1-Tüm ortaokul ve liselerde Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda yetiştirme ve destekleme kursları açtık. Ortaokullarda yüzde doksan oranın katılım sağlandı.

2-Müdürlüğümüzce 8.Sınıflara iki adet ücretsiz deneme sınavı yapıldı.

3-Ortaokullarımızda hedef başarı için branş öğretmenleriyle okul okul toplantı yapıldı. Hedefler belirlendi ve analizler yapıldı.

4-SYDV’dan 8.sınıf öğrencilerimize 6 temel dersten 42 takım soru bankası temin edildi ve ihtiyaç sahibi öğrencilerimize verildi.

5-Anadolu lisesi öğretmenlerimizle ve 12.sınıf velilerimizle YGS sonrası motivasyon ve başarıyı arttırıcı kahvaltılı toplantı düzenlendi.

6-TEOG Sınavı sonucunda açıklanan YEP puanlarına göre 2014 yılı yerleştirme dilimleri temel alındığında;500-466 arası puan alan 10 öğrenci (Fen Lisesi’ne ),

450-466 arası puan alan 11 öğrenci(Sosyal Bilimler Lisesi, Anadolu lisesi),400-450 arası puan alan 48 öğrenci(Anadolu Lisesi, Anadolu Sağlık Meslek lisesi),350-400 arası puan alan 62 öğrenci(Anadolu lisesi) olmak üzere 131 öğrencimiz akademik başarısı yüksek olan okullarımıza yerleşmesi görülmektedir.

C-SOSYAL-KÜLTÜREL VE SPORTİF FAALİYETLER

1-Muhtelif okullarımız sportif faaliyetlerinde ilçe, il ve Türkiye dereceleri elde etmişlerdir.

(Fatih Ortaokulu, Ümit Güldane ERDAL Ortaokulu,HaydereYBOO,Yazıkent Mürşide Akçay Ortaokulu)

2-İl ve ilçe genelinde yapılan kültürel yarışmalarda muhtelif okullarımız il ve ilçe dereceleri elde ettiler. (Fatih Ortaokulu, Ümit Güldane Erdal  Ortaokulu,HaydereYBOO,Yazıkent Mürşide Akçay Ortaokulu, Merkez İlkokulu, Bozdoğan Anadolu Lisesi,İ.S.METEM,YazıkentKızıcakır İlkokulu, İmam Hatip Ortaokulu,Eymirİlkokulu,OlukbaşıOrtaokulu,Örentahtİlkokulu,Alamut İlkokulu/ortaokulu)

3-Eğitim öğretim yılı sonunda yoğun katılımlı Halk Oyunları şenliği düzenlendi.

4-Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz eğitim öğretim yılı içerisinde Mayıs sonu itibariyle 135 kurs açmış ve 3700 vatandaşımız bu kurslardan yararlanmıştır. Bu sayıda ilçe nüfusunun ‰10’nun üzerindedir.

Bu vesileyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak emeği geçen tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz. Aynı anlayış içerisinde 2015-2016 eğitim öğretim yılı hazırlık çalışmalarımız devam etmektedir. Bu kapsamda Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Anaokulumuz yeni eğitim öğretim yılında eğitim öğretim faaliyetine başlayacaktır.

 


Kaynak / Editör: bozdoganhaber Okunma 1920

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


SağlıkHaberleri

Bu yıl SBS daha profesyonel olarak yapılacak
Vergi Haftası kutlanıyor
Fatih Ortaokulu futbolda İl 2.si oldu
Anaokulu öğrencileri hünerlerini sergilediler
Fatih İlköğretim Okulu'ndan bir ilk daha
Bilgisayar Kursları Yoğun İlgi Görüyor
Aile Bütçesine Katkı Sağlayacaklar
Haydere YİBO ders başı yaptı

Diğer Haberler

Amatör Süper Lig Başladı.
Oruç Göktaş Sigorta'dan müşterilerine kolay hizmet...
KANYONDA NELER OLUYOR?
Din görevlilerinden dayanışma
Tütünde son tango
Bozdoğan'da PKK' ya Lanet Yürüyüşü yapıldı
Kaymakama nezaket ziyareti
BOZDOĞAN BELEDİYE, COŞTU BİR KERE…
E-Gazete ( Bozdoğan Haber )
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Mehmet Güngör Durmuş

Mehmet_Güngör_Durmuş Corona mahkûmları

22.05.2020 21:48:19

Yurdumuzda görülen Corona vakasından bu güne ..


19.19 da istiklal marşımızı söyledikKorona virüs nedeniyle alınan önlemler nedeniyle 19 Mayıs 1919 da..
En Çok Okunanlar
Bozdoğan Belediyespor:1-İncirliova Belediyespor:1 Aydın Amatör Sü.. Süt Birliklerine lansman eğitimi Taşradaki süt birliklerimizin öneminin artması Türkiye&rsquo.. Bozdoğan bir attı, üç aldı Aydın Amatör Süper Ligde geçtiğimiz hafta Yıldız Fenerspor..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?


Anketler
   Çok Güzel84 Kişi (% 71 )
   İdare Eder21 Kişi (% 17 )
   Biraz Kötü12 Kişi (% 10 )

Toplam 117 Kişi


Namaz Vakitleri
Şehir
(Aydın)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(Aydın)
Bugün
13°°C - 31°°C
Çarşamba
14°°C - 28°°C
Cuma
14°°C - 26°°C
Pazar
14°°C - 24°°C

Günün Sözü


Kuvvetini mazluma karşı değil, zalime karşı kullan?


(Hacı Bektaşı Veli)


Arşiv Getir

Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,11Yazılım - Web Aksiyon

istanbul evden eve nakliyat