Bugün - 10 Temmuz 2020 CumaKünyemizSayfalarReklamlarHakkımızda
images/habersistemi_06.pngimages/habersistemi_07.png
 
Aydın   31°°C
 
Süt Birliklerine lansman eğitimiTaşradaki süt birliklerimizin öneminin artması Türkiye&rsquo..
Bozdoğan’da ilk defa vergi rekortmenleri ödüllendirildi

Bozdoğan’da 2011 yılı vergi dönemine ait 2012 yılı Gelir ve Kurumlar Vergisi beyannamesi veren mükelleflerden dereceye girenler belli oldu.

Kültür-Sanat Haberi - 01 Şubat 2013 Cuma

(13:33)

Bozdoğan’da 2011 yılı vergi dönemine ait 2012 yılı Gelir ve Kurumlar Vergisi beyannamesi veren mükelleflerden dereceye girenler belli oldu.

Gelir ve Kurumlar Vergisi alanlarında en yüksek vergi tahakkuk ettiren mükelleflere Belediye Düğün Salonu’nda düzenlenen törenle plaket verildi.

Törene, Kaymakam Muhammet Yasin Kırcı, Aydın Vergi Dairesi Başkanı Mesut Yılmaz, vergi dairesi Denetim Grup Müdürü Okan Metin, Belediye Başkanı Tümer Apaydın, Bozdoğan Malmüdürü Mustafa Cerit ve daire çalışanları ile ödül alacak olan tacirler ve Bozdoğanda Mali Müşavir büro sahipleri katıldı.

Ödül töreninde konuşma yapan Kaymakam Muhammet Yasin Kırcı, “Vergi vermek genelde vergi borcu olarak bilinir. Bu aslında vergi borcu değil, vatan borcudur. Bunun zaten sizler de bilincindesiniz. O yüzden dolayı aramızdasınız. Bende burada böyle bir vesile ile burada bulunmaktan dolayı mutluyum. Sizleri görmekten mutluyum. Tanımış olmaktan dolayı mutluyum. İnşallah bu böyle devam eder. Sizler bunun bilincinde olduğunuz için buradasınız ama bu işler tabi iltifatı da gerektiriyor. Daha önce bu büyük illerde yapılıyordu, ilçe bazında bu ilk. Bu, inşallah bu şekilde devam eder. Malum; herkesin bildiği bir söz vardır,  marifet iltifata tabidir. Dolayısıyla biz burada plaket veriyoruz, ödül veriyoruz ama gayemiz size teşekkür etmek. Olabildiği kadar maksimum seviyede dürüst bir şekilde verginizi ödediğiniz için, başkalarına örnek olduğunuz için, başkalarına bu bilinci bilerek ya da bilmeyerek yaptıklarınızla, verdiklerinizle örnek olduğunuz için size teşekkür ediyoruz.  Devlet çarkını döndüren temel mekanizma vergiler. Sizin verdiklerinizle devlet çarkı bir şekilde dönüyor. Devletin savunma olsun, eğitim olsun, sağlık olsun, en temel giderleri, yatırımları, ülkemizin geleceği adına yapılan bir takım işlerin hepsi sizin devlete verdiğiniz vergiler üzerinden finanse ediliyor. İşin diğer boyutu bizler, maaşlarımızı sizin vergilerinizden alıyoruz. Sizlere tekrar teşekkür ediyorum” dedi  

Eşit adil herkesin kazandığı ölçüde vergi toplayan bir devletin varlığına vatandaş olarak hepimizin ihtiyacı olduğuna vurgu yapan, Aydın Vergi Dairesi Başkanı Mesut Yılmaz, törende yaptığı konuşmada, devletin en önemli gelir kaynağı, toplanan vergiler olduğunu, bizlere hizmet olarak geri döndüğünü belirterek “Toplanan bu vergilerin size geri dönüşü yatırım maliyetlerinin az, devletin borçlanma faizinin az olabilmesi vergilerin mutlaka zamanında ödenmesi açısından çok büyük önem arz etmektedir. Geçmişte biz bunları yaşadık. Zamanında ödenmeyen vergilerin devlete yatırım maliyeti harcamalarını yükseltti. Yine hazinenin borçlanması, borçlanma ile beraber enflasyonu gündeme getirdi kuşkusuz. Umarım hiç bir vatandaşımız böyle bir dönemi bir daha yaşamak istemez. İşte bunu yaşamak istemiyorsak vatandaş olmanın bilinciyle toplumdaki her birey devlete yükümlülüklerinden bir tanesi kazandığı ölçüde vergisini ödemek bir vatandaşlık görevidir”dedi.

Gelir İdaresi Başkanlığı’nın 2005 yılında kurulduğunu hatırlatan Aydın Vergi Dairesi Başkanı Yılmaz “ kurulduğu yıllardaki vergi kayıt kaçağı oranı kayıtdışı ekonomi yüzde 33 iken, bugün yüzde 27 ye indi. Avrupadaki kayıtdışı ekonomi oranı yüzde 19. Bizde idare olarak temel hedefimiz bu kayıtdışı ekonomiyi Avrupa standartları düzeyine çekebilmek, bunu yaparken de devletin asli görevlerini ihmal etmemek asli unsurlardan sayılıyor. Ne gibi? Bugün gelişmiş bir ülkeden söz edebilmek için o ülkelerin vazgeçilmez iki temel unsuru var. Bir eğitim, iki sağlık. 2012 yılı 17 Ekim bütçe hazırlıkları başladığında ve şu anda bağlanan bütçeye göre 2013 yılının bütçesinde eğitim hizmetlerine ve sağlık hizmetlerine ayrılan pay 17-18 yani toplam yüzde 34’e, yüzde 35’e tekabül ediyor. Bu ne demek işte toplanan vergilerin yaklaşık yüzde 34’ü, yüzde 35’i bu ülkede eğitim ve sağlık harcamalarına harcanıyor. Bu aşamaların arzu edilen seviyede sizler vatandaş olarak devletten bu hizmetleri tam ve doğru, zamanında alabilmeniz vergileri zamanında ödemenize bağlı”dedi. Konuşmaların ardından, Gelir ve Kurumlar Vergisi alanlarında en yüksek vergi tahakkuk ettiren mükelleflere törenle plaket verildi.

Gelir Vergisi:

Birgin Bezer

Vakur Aysan

M. Emin Barlas

Nilgün Ağan

Özden Çaktu

Kurumlar Vergisi:

Miray Su Ürünleri Ltd. Şti

Ayhan Süt Ürünleri Ltd. Şti

Menderes Su Ürünleri Ltd. Şti

Torbaoğlu İnşaat, Tarım ürünleri, Toros Gübre, Sütaş Yem, Uludağ Meşrubatları, Kömür Ticareti ve Süt İştirakleri Ltd. Şti


Kaynak / Editör: bozdoganhaber Okunma 7112

Bu habere hiç yorum yazılmamış, ilk yorumu siz yazın !


Kültür-SanatHaberleri

2000 yıllık uğraş çömlekçilik
ELMACI, olumsuzlukları asgari düzeye indirmeği hedeflediklerini söyledi.
Hijyen Eğitimi müracaatları başladı
Ekmek zamlandı
İnşallah bu günleri aramayız
Domatesler artık ağaçtan
Karcı Manavcılık hizmete girdi
Kitap fuarı açıldı

Diğer Haberler

23 Nisan'ı 92. yılında kutladık
Uğur'u uğurladık
TKDK Bozdoğan’da toplantı yaptı
İnsanlık tarihi kadar eski ilk dokuma tezgâhı
29 MART YEREL SEÇİM ÖNCESİ SİYASİ PARTİ İLÇE BAŞKANLARI VE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI İLE TOPLANTI YAPILDI
Hacıları uğurladık
Şehit Aileleri ve Gaziler unutulmadı
Önce su deposu yapıldı, şimdi ise trafo yapılıyor
E-Gazete ( Bozdoğan Haber )
Ulusal Gazeteler
Yazarlar

Mehmet Güngör Durmuş

Mehmet_Güngör_Durmuş Corona mahkûmları

22.05.2020 21:48:19

Yurdumuzda görülen Corona vakasından bu güne ..


EMRE “CAN” VERDİBozdoğan Belediyespor:1-İncirliova Belediyespor:1 Aydın Amatör Sü..
En Çok Okunanlar
Bozdoğan bir attı, üç aldı Aydın Amatör Süper Ligde geçtiğimiz hafta Yıldız Fenerspor..
Bugün Bu Hafta Bu Ay


Yeni haber sitemizi nasıl buldunuz ?


Anketler
   Çok Güzel86 Kişi (% 72 )
   İdare Eder21 Kişi (% 17 )
   Biraz Kötü12 Kişi (% 10 )

Toplam 119 Kişi


Namaz Vakitleri
Şehir
(Aydın)
İmsakGüneşÖğleİkindiAkşamYatsı

Hava Durumu
Şehir
(Aydın)
Bugün
18°°C - 31°°C
Pazar
17°°C - 32°°C
Salı
18°°C - 31°°C
Perşembe
19°°C - 32°°C

Günün Sözü


"Ya yıldızların Her biri bir mühendistir veya onları yapan bir mühendis vardır!.."


()


Arşiv Getir

Künyemiz Sayfalar Reklamlar Hakkımızda Facebook FriendFeed Twitter MySpace 0,09Yazılım - Web Aksiyon

istanbul evden eve nakliyat